Пятница
17.05.2024
12:25
Форма входа
Поиск
Календарь
«  Май 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • Кино онлайн
  • Виртуальное гадание онлайн
  • Кремен-медиа
  • Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0

    Проблемы прочь

    Закон об аренде государственного имущества

    1  «2»

    Стаття 22. Суборенда

    1. Передача цілісних майнових комплексів у суборенду забороняється.
    2. Орендар має право передати в суборенду нерухоме та інше окреме індивідуально визначене майно (окремі верстати, обладнання, транспортні засоби, нежилі приміщення тощо), якщо інше не передбачено договором оренди. При цьому строк надання майна у суборенду не може перевищувати терміну дії договору оренди.
    3. Плата за суборенду цього майна, яку отримує орендар, не повинна перевищувати орендної плати орендаря.
    Порядок використання плати за суборенду майна визначається:
    Кабінетом Міністрів України - для об'єктів, що перебувають у державній власності; органами, уповноваженими Верховною Радою Автономної Республіки Крим, - для об'єктів, що належать Автономній Республіці Крим; органами місцевого самоврядування - для об'єктів, що перебувають у комунальній власності.
    ( Частина третя статті 22 в редакції Закону N 1905-IV ( 1905-15 ) від 29.06.2004 )

    Стаття 23. Право власності орендаря

    1. Передача майна в оренду не припиняє права власності на це майно. ( Частина перша статті 23 із змінами, внесеними згідно із Законом N 768/97-ВР від 23.12.97 )
    В разі переходу права власності до інших осіб договір оренди зберігає чинність для нового власника.
    2. Орендареві належить право власності на виготовлену продукцію, в тому числі у незавершеному виробництві, та доход (прибуток), отриманий від орендованого майна, амортизаційні
    відрахування на майно, що є власністю орендаря, а також на набуте орендарем відповідно до законодавства інше майно. ( Частина друга статті 23 в редакції Закону N 685-XIV ( 685-14 ) від 20.05.99 )
    3. Амортизаційні відрахування на орендовані цілісні майнові комплекси підприємств, їх структурні підрозділи, будівлі та споруди нараховує та залишає у своєму розпорядженні орендар.
    ( Абзац перший частини третьої статті 23 із змінами, внесеними згідно із Законом N 1905-IV ( 1905-15 ) від 29.06.2004 )
    Амортизаційні відрахування на орендовані приміщення, частини будівель і споруд та інше окреме індивідуально визначене майно нараховує та залишає у своєму розпорядженні підприємство, господарське товариство, створене в процесі приватизації (корпоратизації), на балансі якого знаходиться це майно. ( Абзац другий частини третьої статті 23 із змінами, внесеними згідно із Законом N 1905-IV ( 1905-15 ) від 29.06.2004 )
    Амортизаційні відрахування використовуються на відновлення орендованих основних фондів.
    Орендар має право за погодженням з орендодавцем, якщо інше не передбачено договором оренди, за рахунок власних коштів здійснювати реконструкцію, технічне переоснащення, поліпшення орендованого майна.
    Право власності на майно, придбане орендарем за рахунок амортизаційних відрахувань, належить власнику орендованого майна, якщо інше не передбачено договором оренди.
    ( Частина третя статті 23 в редакції Закону N 685-XIV ( 685-14 ) від 20.05.99 )

    Стаття 24. Ризик випадкової загибелі чи пошкодження об'єкта оренди

    Ризик випадкової загибелі чи пошкодження об'єкта оренди несе орендодавець, якщо інше не встановлено договором оренди.
    Орендоване майно страхується орендарем на користь того учасника договору оренди, який бере на себе ризик випадкової загибелі чи пошкодження об'єкта оренди.

     

    Стаття 25. Приватизація об'єкта оренди

    Приватизація об'єкта оренди здійснюється відповідно до чинного законодавства.
    У разі приватизації орендованих нежилих приміщень у будинку між новим власником та іншими співкористувачами нежилих приміщень цього будинку, в тому числі закріплених за ними в установленому порядку на праві повного господарського відання або оперативного управління, повинна укладатися угода про спільне користування будинком і прибудинковою територією. ( Статтю 25 доповнено абзацом другим згідно із Законом N 685-XIV ( 685-14 ) від 20.05.99 ) ( Стаття 25 в редакції Закону N 326/95-ВР від 15.09.95 )

    Стаття 26. Припинення договору оренди

    1. Одностороння відмова від договору оренди не допускається.
    2. Договір оренди припиняється в разі:
    закінчення строку, на який його було укладено;
    приватизації об'єкта оренди орендарем (за участю орендаря);
    банкрутства орендаря;
    загибелі об'єкта оренди.
    3. Договір оренди може бути розірвано за погодженням сторін.
    На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірвано за рішенням суду, арбітражного суду у разі невиконання сторонами своїх зобов'язань та з інших підстав, передбачених законодавчими актами України.

    Стаття 27. Правові наслідки припинення або розірвання договору оренди

    1. У разі розірвання договору оренди, закінчення строку його дії та відмови від його продовження або банкрутства орендаря він зобов'язаний повернути орендодавцеві об'єкт оренди на
    умовах, зазначених у договорі оренди. Якщо орендар допустив погіршення стану орендованого майна або його загибель, він повинен відшкодувати орендодавцеві збитки, якщо не доведе, що погіршення або загибель майна сталися не з його вини.
    2. Орендар вправі залишити за собою проведені ним поліпшення орендованого майна, здійснені за рахунок власних коштів, якщо вони можуть бути відокремлені від майна без заподіяння йому шкоди.
    Якщо орендар за рахунок власних коштів здійснив за згодою орендодавця поліпшення орендованого майна, які неможливо відокремити від майна без заподіяння йому шкоди, орендодавець зобов'язаний компенсувати йому зазначені кошти в межах збільшення в результаті цих поліпшень вартості орендованого майна, визначеної в установленому законодавством порядку, яке відбулося в результаті таких поліпшень, якщо інше не визначено договором оренди. ( Абзац другий частини другої статті 27 із змінами, внесеними згідно із
    Законом N 1905-IV ( 1905-15 ) від 29.06.2004 )
    Вартість поліпшень орендованого майна, зроблених орендарем без згоди орендодавця, які не можна відокремити без шкоди для майна, компенсації не підлягає.
    3. У разі припинення договору оренди за обставин, зазначених у частині першій цієї статті, орендар окремого індивідуально визначеного майна зобов'язаний повернути це майно відповідному підприємству, господарському товариству, створеному в процесі приватизації (корпоратизації), або його правонаступнику.
    У разі припинення за цих же обставин договору оренди цілісного майнового комплексу підприємства, його структурного підрозділу орендар за згодою орендодавця передає об'єкт оренди
    органу, який до укладення договору оренди здійснював повноваження з управління відповідним майном. Зазначений орган або його правонаступник зобов'язаний протягом тридцяти днів прийняти об'єкт оренди в своє управління. ( Частину третю статті 27 доповнено абзацом другим згідно із Законом N 1905-IV ( 1905-15 ) від 29.06.2004 )
    ( Частина третя статті 27 із змінами, внесеними згідно із Законами N 768/97-ВР від 23.12.97, N 1905-IV ( 1905-15 ) від 29.06.2004 )

    Стаття 28. Захист права орендаря на орендоване майно

    1. Орендареві забезпечується захист його права на майно, одержане ним за договором оренди, нарівні із захистом, встановленим законодавством щодо захисту права власності.
    2. Орендар може зажадати повернення орендованого майна з будь-якого незаконного володіння, усунення перешкод у користуванні ним, відшкодування шкоди, завданої майну громадянами і юридичними особами, включаючи орендодавця.

    Стаття 29. Відповідальність сторін за невиконання зобов'язань за договором оренди

    За невиконання зобов'язань за договором оренди, в тому числі за зміну або розірвання договору в односторонньому порядку, сторони несуть відповідальність, встановлену законодавчими актами України та договором.

    Стаття 30. Відповідальність орендаря в разі його банкрутства

    У разі банкрутства орендаря він відповідає за свої борги майном, яке належить йому на праві власності, відповідно до законодавства України.
    ( Статтю 31 виключено на підставі Закону N 326/95-ВР від 15.09.95 )

    Стаття 32. Контроль за використанням майна, переданого в оренду

    Контроль за використанням майна, переданого в оренду (крім іншого окремого індивідуально визначеного майна), покладається на органи, які відповідно до цього Закону здійснюють державну політику у сфері оренди.

    Контроль за використанням іншого окремого індивідуально визначеного майна, переданого в оренду, здійснюють органи, уповноважені управляти підприємством, яке є орендодавцем цього майна.
    ( Закон доповнено статтею 32 згідно із Законом N 1905-IV ( 1905-15 ) від 29.06.2004 )

    Президент України Л.Кравчук

    м. Київ, 10 квітня 1992 року
    N 2269-XII


    1  «2»